Dr. Alena Chudíková (64), redaktorka

Kandidátka na poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 27.

 

O Alene CHUDÍKOVEJ  píše Ján Budaj

 

Voľme si len poctivých zástupcov!

Pani Chudíková je doktorkou práv, ale odkedy ju poznám, stará sa aj o verejné problémy. Napríklad o postavenie žien a rodín. Viedla ženskú organizáciu a pôsobila aj v pracovnej skupine Fóra pre demokraciu a solidaritu pri Európskom Parlamente, kde organizovala semináre pre ženy v strednej a východnej Európe. Bola v Koordinačnom výbore pre problematiku žien SR (od r.1996)... ,atď.

Ale ešte viac som  ju vnímal ako aktivistku v rámci Petržalky, kde sa spolu s manželom, národným umelcom v pravom zmysle slova, pánom Ladislavom Chudíkom, zasadzovali proti ničeniu Petržalky a na obranu jej prírodného prostredia. Vstúpili spoločne do viacerých iniciatív, napr. Za zeleň Petržalky. Táto iniciatíva prišla 20 rokov po zamatovej revolúcii s dojímavou a súčasne užitočnou tradíciou: vždy na jej výročie, 17.novembra, zasadia v Petržalke strom venovaný nejakej osobnosti Bratislavy, ktorá vykonala niečo prospešné pre ľudí a prírodu Petržalky.

 

Ale nielen to, pani Alena Chudíková bola aj pri tom, keď občania Petržalky chránili živou reťazou stromy pri Draždiaku (iniciatíva OKO) a vídam ju už roky spolu s manželom na mnohých verejných diskusiách, kde  treba argumentovať, ba občas sa aj pohádať  a obranu kvality života v našom ťažko skúšanom meste. Aj vďaka nej sa podarilo zastaviť plán na zbytočnú diaľnicu, ktorá mala rozťať Petržalku cez Chorvátske rameno, a tak sa dnes namiesto betonárskej lobby tešia obyvatelia Petržalky na nové chodníky, sadovnícke úpravy a cyklotrasy. Petržalka  tu získa svoj „Central Park“ – zelenú os vinúcu sa pozdĺž Chorvátskeho ramena. Snáď vďaka aktívnym mužom a ženám, ako je Alena Chudíková, raz Petržalka vynahradí svojim obyvateľom tú nadmieru betónu, pre ktorú má renomé najväčšieho panelového sídliska Európy.


Dnes ľudia zvažujú , či ísť ku župným voľbám a či je na kandidátnych listinách koho voliť. Odporúčam vám členov Zmeny zdola! A medzi nimi aj  túto aktívnu  Petržalčanku, pani Chudíkovú. Pošlite ju zastupovať Vaše záujmy do Bratislavskej župy!

Vie, čo tam robiť. Pani Chudíková sa chce zaujímať o využívanie eurofondov. Nepochybne mieni aj naďalej brániť svoju Petržalku pred bezohľadnými  kšeftármi a developermi. A má jasno aj v otázke zlepšenia stredného školstva a rozvoja sociálnych a verejnoprospešných služieb župy.Petržalčania, Alena Chudíková vás bude zastupovať energicky a poctivo. Ako mi povedala ona sama : poslanci sa   musia chovať pri výkone mandátu a najmä voči voličom vždy poctivo... len potom  môžu to isté žiadať od tých ostatných, čo  na župe  pracujú.

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl