Ing. Jozef Vydra (53), novinár

Profil kandidáta na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 66.

 

Som novinár. Pri svojej práci som stretol veľa šikovných ľudí, ale videl som aj veľa zlého. Lenže najhoršie je nezaujímať sa o nič a o nikoho, nepomôcť ani vtedy, keď viete, keď môžete. Nechce sa vám páliť si prsty s problémami, ktoré trápia a majú dosah na všetkých? Lenže ak sa budú tváriť všetci, že sa ich to netýka, dávame zelenú krivdám, hlúpym politickým rozhodnutiam, prospechárskym víťazstvám kšeftárskych skupín nad verejnosťou.

Prečo?

Kandidujem, pretože chcem podporiť poctivosť v politike, podporiť zdravý rozum a pozerať sa dôkladne na prsty tým, ktorí doteraz na župe vládli. Neviem vám sľúbiť, že ak dostanem Vašu dôveru, bude hneď a zaraz  všetko ako zo škatuľky. No bol by som rád, ak by sme to spoločne pohli dopredu. Prvým krokom je zlepšiť kontakt medzi tu žijúcimi ľuďmi a „politickou elitou“  župy. Sľubujem, že na mňa sa budete môcť vždy obrátiť! Budem,  ak mi dáte dôveru, vaším poslom a vaším hlasom v parlamente bratislavského VÚC.

A verte, že je o čom hovoriť! Však v tej našej  župe neraz pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Verejne poukážem na tieto chyby a budem sa dožadovať nápravy. Celý kraj trpí nekoncepčnosťou a nadmerným politikárčením. Všimol som si aj nedostatok kvalitných a nezaujatých informácií: neprúdia smerom k občanom a dokonca ani k poslancom.

Roky pracujem v motoristickej sfére, ako motoristický novinár získavam informácie o našom kraji. Preto je mojou programovou prioritou autobusová a železničná doprava, správa a údržba ciest a veci súvisiace s naším pohybom po kraji a po meste. No chcem sa zamerať aj na majetok a financie župy a tiež na čerpanie, zatiaľ slabé, z eurofondov pre regionálny rozvoj. Mohlo byť z nich už doteraz viac!

Výzva voličom :

Pošlite ma do poslaneckého zboru VÚC strážiť zdravý rozum a podporiť dobré návrhy pre dopravný rozvoj samosprávneho kraja a pre spokojný život jeho občanov. Pošlite ma  byť oponentom pre nelogické, škodlivé a neraz deštrukčné návrhy, ktoré škodia všetkým, okrem ich predkladateľov. Chcem aj vašim menom  strážiť  spoločné peniaze, aby sa nezakotúľali  úplne inde, ako sa mali...

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl