Bc. Ľuboš Homola (26), ekológ

Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 23.

 

O Ľubošovi Homolovi píše Ján Budaj

Mladý environmentalista  HOMOLA

Tento mladý muž vyrastal  neďaleko Dunaja a Sadu Janka Kráľa. Je rodeným Petržalčanom. Po strednej  škole sa  intenzívne venoval ochrane prírody, pôsobiac v dnes už slávnom Šiblovom BROZ-e (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) už počas štúdia environmentalistiky na vysokej škole. Od mlada športuje (plávanie, horolezectvo a turistika), veľa cestoval, ... Je to teda človek z éry ponovembrovej slobody, ktorý ju využil pozitívne. Či to bola vec náhodných  okolností, alebo osobnostného vzoru, ktorý ho ovplyvnil, isté je, že tento mladý muž nenadáva na štát, ani na staršiu generáciu, resp. na zvyšok sveta, ale sebavedome mení svet okolo seba. Dnes napríklad ako jeden zo zakladateľov občianskeho  združenia "Nie ropovodu cez Žitný ostrov", kde je členom správnej rady.

Vždy som dúfal, že v generácii, ktorej otvoril dvere november 1989, budú práve takýto ľudia. Teraz môžete  pána Homolu poslať do poslaneckých lavíc župy! Samozrejme ak ste voličom v obvode Petržalka, Jarovce, Rusovce alebo  Čunovo. Jeho plány sú ambiciózne, primerane mladému elánu. Pozrite sa, čo chce a čo nechce:

- zladiť súčasný územný plán mesta a župy , tak aby bol na prvom mieste občan a kvalita jeho života a životného prostredia (v súčasnosti platný územný plán to nezabezpečuje)

- rozšíriť sieť sociálnych služieb pre starších ľudí v Petržalke a tiež ponuku voľnočasových aktivít pre deti a mládež - ihriská, športoviská, kluby

- zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky (obmedzenie rýchlosti vnútri obytných zón, bezpečné prechody pre chodcov, bezbariérové riešenia ....)

- zastavenie plánovanej výstavby ropovodu a priehrady pri Pečnianskom lese, ktorý môže priamo ohroziť naše najvzácnejšie zdroje pitnej vody

- zlepšiť starostlivosť o sídliskovú zeleň (stromy nestačí len vysadiť, treba sa o ne hlavne v mladšom veku starať a staršie stromy udržovať  kvôli bezpečnosť ľudí)

- prehodnotiť súčasný extenzívny rozvoj mesta a zamerať sa na skvalitnenie podmienok života v existujúcom meste (vybavenosť, služby občanom, dopravná infraštruktúra)

Na moju otázku, prečo kandiduje práve za Zmenu zdola mi tento kandidát napísal :

„Myslím, že občania majú veľkú silu, ak sa budú snažiť  samostatne prijímať a hodnotiť informácie. Časom sa tak stanú sebestačnými obhajcami svojich práv a obstoja proti každej korupcii. Možno tomu môžem pomôcť aj ja...“

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl