ZMENA ZDOLA v regiónoch: Bratislavský klub

[2016-11-01] Momentálne má Bratislavský klub, ktorého je členom aj ZMENA ZDOLA, 14 členov a je najsilnejším mestským poslaneckým klubom, v ktorom pracujú známi aktivisti, odborníci a nezávislí poslanci.

V bratislavskom Mestskom zastupiteľstve, ktoré začalo svoju činnosť 11. decembra 2014, funguje Bratislavský klub. Na jeho vytvorení sa dohodli strany KDH, OĽaNO, NOVA, OKS, Zmena zdola-DÚS a iniciatíva Naša Bratislava. Momentálne je najsilnejším mestským poslaneckým klubom, v ktorom pracuje veľa známych aktivistov a nezávislých poslancov.
Za predsedu klubu bol zvolený bývalý viceprimátor Bratislavy Ján Budaj a za jeho podpredsedov, mestský a petržalský poslanec Ján Hrčka a aktivistka Katarína Šimončičová.
Bratislavský klub má 14 členov. Okrem Jána Budaja (Zmena zdola-DÚS) sú nimi poslankyňa, ale aj starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová (nezávislá), Ondrej Dostál (OKS), Gábor Grendel (NOVA), Peter Hochschorner (Zmena zdola-DÚS), Ján Hrčka (nezávislý), Branislav Kaliský (nezávislý), Viera Kimerlingová (KDH), Ignác Kolek (KDH), Richard Mikulec (nezávislý), Elena Pätoprstá (Zmena zdola-DÚS), Katarína
Šimončičová (Zmena zdola-DÚS), Jarmila Tvrdá (KDH) a Milan Vetrák (OĽaNO).

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl