Ján Budaj o odpočúvaní: Vždy sa nájde niekto, kto si z nedostatku vašej slobody urobí moc, peniaze, vplyv.

[2013-07-01] Ján Budaj dnes poskytol televízii Markíza rozhovor, v ktorom komentuje aktuálny škandál, vyvolaný odhalením whistleblowera Edwarda Snowdena, že americké orgány odpočúvali aj predstaviteľov Európskej únie.

 


Citáty:

 

"Tak ako bola kedysi kontrola jadrových zbraní, tak dnes je kontrola informácií."

 

"Pred Európskou úniou stojí poznanie, že Spojené štáty sú jednoducho veľmoc, používajú mocenské nástroje politiky a Európska únia sa musí skôr alebo neskôr sebauvedomiť, ako ďalšia z veľkých veľmocí tohoto sveta a musí sa tak aj chovať."

 

"Za bývalého režimu bola tá technológia odpočúvania aj počet odpočúvaných ľudí veľmi malý, a na rozdiel od dneška nikto z nás neposielal odpočúvačom statusy."


"Dnes ľudia vytvárajú databázy, vytvárajú informácie, a štát a politici by sa mali zaujímať o to, ako sú spravované, aby zabezpečili občanom ochranu ich súkromia."

 

"Zdá sa, že s obranou slobody jednotlivca koniec nie je nikdy: Ak si ju prestanete brániť, vždy sa nájde niekto, kto si z nedostatku vašej slobody urobí moc, peniaze, vplyv."

 


Celý rozhovor si môžete pozrieť na linke http://youtu.be/akpq1oYnqio

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl