redakcia

Zmena zdola o Gorile
[2012-02-02] Líder Zmeny zdola - DÚ Slovenska Ján Budaj na TB v Bratislave 2.februára 2012 o kauze Gorile a návrhu na oddialenie volieb.
AKTUALITY.SK | Ján Budaj: Kauza Gorila svedčí o slovenskej politickej realite
[2012-01-26 ] Bol jednou z tvárí novembra 1989. Dve volebné obdobia vo vysokej politike nebol. Po rokoch sa chce vrátiť do parlamentu. Čo celé roky robil? Je kauza Gorila reálna? Čo si myslí o Mikulášovi Dzurindovi? Je väčším škodcom pre Slovensko ako Robert Fico? Viac Ján Budaj líder strany Demokratická únia – Zmena zdola.
Ján Budaj zvolal neformálne stretnutie občanov
[2012-02-16] Líder strany Zmena zdola Ján Budaj zvolal 16.februára 2012 v Bratislave neformálne stretnutie občanov na tému kauza Gorila.
Tlačová konferencia Zmeny zdola - reakcia na programovú konferenciu SDKÚ. 16. januára 2012
[2012-01-16] Do predčasných volieb zostáva presne osem týždňov. Na straníckom stretnutí v Modre včera odštartovala svoju kampaň aj SDKÚ-DS a predstavila program, s ktorým vyráža do boja o voliča. Na medializované vyjadrenia predsedu strany Mikuláša Dzurindu reaguje Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.
SME: Ftáčnik stiahol zmeny územného plánu
[2013-04-24] Vo štvrtok mali bratislavskí poslanci rokovať o zmenách a doplnkoch územného plánu. Nakoniec zasadnú mimoriadne.
Bratislavské noviny / Ján Budaj: Nepodarilo sa zbaviť straníckych nominantov
[2012-11-24] V primátorských voľbách skončil tretí, spomedzi kandidátov na poslanca mestského zastupiteľstva však získal najviac hlasov v celej Bratislave. Pri formovaní nového vedenia magistrátu ho primátor Milan Ftáčnik navrhol za viceprimátora, väčšina mestských poslancov to však opakovane odmietla.
Postoy.sk / NÁZOR: Anna Hlaváčová o Jánovi Budajovi
[2010-11-16] Jána Budaja poznám z konca 80. rokov. Vďaka nemu som spoznala aj Dominika Tatarku. Anna A. Hlaváčová Autorka je režisérka a scenáristka, zaoberá sa dejinami a teóriou umenia.
100 názorov.sk: Ján Budaj
[2013-5-13] Politik, spoluzakladateľ VPN Ján Budaj hovorí pre portál 100 názorov na tému kultúra, spoločnosť, peniaze
Pravda: Ján Budaj: Chamtivci znetvorili éru po Novembri ’89
[2012-11-15] Bývalý tribún Novembra 1989 Ján Budaj hovorí, že by stačilo, keby politici siahli ľuďom na slobodu, námestia by boli plné. Podľa neho sme si na slobodu zvykli, ako keď si každý zdravý človek zvykne na svoje zdravie.
SME: Tretím námestníkom je Ján Budaj
[2010-12-31] Primátorovi to umožnila novela zákona o Bratislave.
Transparency International: Starostovia otvorenejších samospráv boli vo voľbách úspešnejší
[2013-05-14] Z porovnania volebných výsledkov komunálnych volieb s rebríčkom Otvorená samospráva 2010 vyplýva, že starostovia z vyššie umiestnených samospráv v rebríčku mali vyššiu úspešnosť vo voľbách ako starostovia samospráv, ktoré sa umiestnili v rebríčku horšie. To isté sa dá konštatovať o kvalite volebných programov kandidátov na starostov v oblasti transparentnosti a boja proti korupcii.
SME: V plánovanej bratislavskej rezervácii rúbali desiatky stromov
[2013-05-26] Projekt Evolučného parku v bratislavských mestských lesoch prišiel o 40 stromov. Potom magistrát ťažbu zastavil.
Chorvátske rameno - verejná prezentácia k príprave urbanisticko-architektonickej súťaže 24. 06. 2013 od 16:00 do 19:00 Bratislava, Primaciálny palác, Zrkadlová sieň,
[2013-06-21] Verejná prezentácia na Magistráte Bratislavy k príprave podmienok a základných pravidiel urbanisticko-architektonickej súťaže na riešenie územia pri Chorvátskom ramene. Poslanci ZMENA ZDOLA presadzujú požiadavky, sformulované v petícii "Chceme pri Chorvátskom ramene mestský park a cyklotrasy - nie štvorprúdovú cestu."
TA3, hlavné správy: Štvorprúdovka nebude
[2013-06-25] Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik stopol projekt novej štvorprúdovej cesty popri Chorvátskom ramene v Petržalke, ktorá bola súčasťou nového dopravného systému MHD. Úlohu údajne zohral aj názor verejnosti. V príspevku hovorí poslankyňa za mestskú časť Bratislava - Petržalka Elena Pätoprstá (ZMENA ZDOLA).
Bratislavská televízia: Komunálny duel Ján Budaj vs. Marian Greksa
[2013-06-28] Moderátor Rastislav Iliev spovedá bratislavských komunálnych politikov Jána Budaja ( Zmena zdola, DÚ) a Marian Greksu (platforma Liberálna dohoda ) o nedávnom prerokovaní zmien a doplnkov k územnému plánu mesta v mestskom zastupiteľstve.
Súbor Octet Stream Ján Budaj hovorí o návrhu na vyhlásenie Evolučného parku Bratislava
[2013-06-27] Líder strany Zmena zdola, DÚ Ján Budaj hovorí o návrhu na vyhlásenie Evolučného parku Bratislava po tom, ako aktivisti odovzdali primátorovi Bratislavy Milanovi Ftáčnikovi petíciu s touto požiadavkou, podpísanú viac ako 10 500 občanmi. V Bratislave 27.júna 2013.
TA3: Odmietli ropovod cez mesto
[2013-06-27] Bratislavskí mestskí poslanci nesúhlasia s tým, aby cez územie hlavného mesta viedol ropovod. Svojím uznesením dali stop stavbe, ktorú vláda považuje za strategickú.
SME: Bude z lesa obchvat a tunel či rezervácia?
[2013-07-01] Petíciu za vznik prírodnej rezervácie Vydrica v mestských lesoch nad Bratislavou podpísalo desaťtisíc ľudí.
Ján Budaj o odpočúvaní: Vždy sa nájde niekto, kto si z nedostatku vašej slobody urobí moc, peniaze, vplyv.
[2013-07-01] Ján Budaj dnes poskytol televízii Markíza rozhovor, v ktorom komentuje aktuálny škandál, vyvolaný odhalením whistleblowera Edwarda Snowdena, že americké orgány odpočúvali aj predstaviteľov Európskej únie.
STV: Reportéri na tému štvorprúdovky pozdĺž Chorvátskeho ramena
[2013-03-28] Slovenská televízia (STV, RTVS) odvysielala 28.marca 2013 na Jendotke reláciu Reportéri na tému plánovanej štvorprúdovej cesty pozdĺž Chorvátskeho ramena v Petržalke.
Bratislavská televízia: Prevŕta Bratislavu ropovod?
[2013-06-28] Bratislavskí mestskí poslanci rokovali 27.júna 2013 o plánovanej výstavbe ropovodu Schwechat. Uznesením vyzvali vládu, aby od tohto trasovania upustila.
Namiesto sochy dostanú Cyril a Metod možno park
[2013-07-04] Socha vierozvestcov nebude, Budaj chce tak aspoň názov parku.
Iniciatíva Zmeny zdola, DÚ za to aby sa bratislavské Námestie hraničiarov zrekultivovalo na Park sv. Cyrila a Metoda
[2013-07-04] Poslanec a námestník primátora hlavného mesta SR Bratislavy Ján Budaj v spolupráci s poslancom mestského a miestneho zastupiteľstva Petrom Hochschornerom a s poslancami miestneho zastupiteľstva MČ Petržalka Ivanou Brezinskou a Elenou Pätoprstou prichádzajú s iniciatívou na rekultiváciu zanedbaného parku na Námestí hraničiarov a navrhujú aby sa z neho stal Park sv. Cyrila a Metoda.
teraz.sk: V Petržalke chce J. Budaj park sv. Cyrila a Metoda
[2013-07-04] Budaj prišiel s iniciatívou v spolupráci s bratislavskými poslancami Petrom Hochschornerom, Ivanou Brezinskou a Elenou Pätoprstou (všetci Zmena zdola-DÚ).
Piešťanský denník: JUBILEUM: Výročie príchodu vierozvestcov bude možno pripomínať park
[2013-07-04] Spomienkou na 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie bude možno park na Námestí hraničiarov v bratislavskej Petržalke. Niesť by mohol meno vierozvestcov, najprv ho však treba zrevitalizovať. S touto iniciatívou prišli námestník primátora Ján Budaj (Zmena zdola - DÚ) spolu s petržalskými poslancami Elenou Pätoprstou, Ivanou Brezinskou a mestským a miestnym poslancom Petrom Hochschornerom (všetci Zmena zdola - DÚ).
SME: Vzlietali na úsvite, ničili dospelé komáre
[2013-07-07] Stav komárov v Bratislave je opäť kalamitný, postreky sú podľa dodávateľa pre ľudí neškodné. Viceprimátor Ján Budaj (Zmena zdola) odporúča postrekovať v čase, kedy kedy ľudia nie sú v uliciach a v prírode. Súčasne upozorňuje, že používaná technológia je zastaraná a neprináša zásah tam, kde sa komáre liahnu.
Bratislavský kuriér: Bratislava by mohla mať unikátny Evolučný park, spísali petíciu
[2013-07-01] Luraj Lukáč, Lesoochranárske zoskupenie VLK: "Veľmi ma mrzí to, čo hovoril pán primátor, pretože zbytočne straší obyvateľov, v prirodzenom lese nie sú popadané stromy, pretože o popadané stromy sa starajú huby a baktérie.“

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl