ZMENA ZDOLA vyzýva voličov k účasti na druhom kole prezidentských volieb a k voľbe Andreja Kisku

[2014-03-25] Tlačová správa.

ZMENA ZDOLA, Demokratická únia (ZZ DÚ)  vyzýva voličov k účasti na druhom kole prezidentských volieb a k voľbe Andreja Kisku.

 

Ján Budaj, predseda ZZ DÚ  konštatuje: „Andrej Kiska, ako každý iný  prezidentský kandidát  nie je dokonalý, ani bez otáznikov - ale nepredstavuje to politické riziko, akým by bolo  prevzatie všetkých ústavných pozícií v republike jednou stranou.“

 

„Prvé kolo prezidentských volieb ukázalo tiež to, že  strany oslovujúce pravo-stredového voliča prežívajú krízu, ktorá spočíva v strate  niekdajšej hodnotovej vízie  a tiež vo vyčerpaní základne“ zdôraznil Ján Budaj.

 

„Východisko vidíme  v tom, že sa politické elity zásadne obmenia od komunálnej sféry, že sa  omladia a obnovia svoj  vzťah k občanom.  A  od poslancov v každej obci a meste. ZZ DÚ dlhodobo a programovo zdôrazňuje, že práve tam sa  demokracia uskutočňuje, alebo zlyháva - deň čo deň,“ doplnil Budaj.

 

ZMENA ZDOLA, DÚ chce v tomto supervolebnom roku obnovovať dôraz na tri zásadné  hodnoty, ktorými pre ňu  sú: obrana liberálnej demokracie, obnova odbornosti   pri riadení vecí verejných  a  všestranné potieranie korupcie a zneužívania moci na úkor republiky a  občanov.

 

Bratislava, 25. 3. 2014, 14:30

 

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl