ZMENA ZDOLA, Demokratická únia Slovenska

Aktuality:
Bratislavská televízia: Komunálny duel Ján Budaj vs. Vladimír Kubovič

Bratislavská televízia: Komunálny duel Ján Budaj vs. Vladimír Kubovič

[2013-08-09] Viceprimátor Bratislavy Ján Budaj zo Zmeny zdola- Demokratickej únie a Vladimír Kubovič z Platformy zelených a nezávislých poslancov v štúdiu Bratislavskej televízie s jej moderátorom Rastislavom Ilievom.

Bratislavská televízia: Komunálny duel Ján Budaj vs. Vladimír Kubovič - Viac...

teraz.sk: Zástupcovia občanov s pripomienkami k volebnému zákonu neuspeli

[2013-08-06] Zástupcovia hromadnej pripomienky k návrhu zákona o podmienkach výkonu volebného práva nenašli s predstaviteľmi ministerstva vnútra spoločnú reč. Hromadnú pripomienku podpísalo 690 občanov.Ako povedal jeden z ich zástupcov Juraj Smatana, návrhy ministerstva považujú za šetrenie na tom najhoršom mieste.

teraz.sk: Zástupcovia občanov s pripomienkami k volebnému zákonu neuspeli - Viac...

teraz.sk: Verejnosť chce vo volebných komisiách všetky strany

[2013-08-06] Kontrola férovosti volieb priamo vo volebných komisiách a právo občanov dostať do domácnosti vytlačený zoznam kandidátov aj v obecných a krajských voľbách. To je podstata hromadnej pripomienky k návrhu zákona o podmienkach výkonu volebného práva z dielne ministerstva vnútra, pod ktorý sa podpísalo 690 občanov. Rozporové konanie k tejto pripomienke sa uskutoční dnes popoludní, občanov zastupujú Juraj Smatana a Elena Pätoprstá.

teraz.sk: Verejnosť chce vo volebných komisiách všetky strany - Viac...

piestanskydennik.sk: Hromadnú pripomienku k volebnému zákonu vraj neakceptovali

[2013-08-06] BRATISLAVA 6. augusta (SITA) – Hromadnú pripomienku verejnosti k navrhovanému volebnému zákonu ministerstvo vnútra neakceptovalo, tvrdí Juraj Smatana, ktorý zastupuje pri pripomienke občanov.

piestanskydennik.sk: Hromadnú pripomienku k volebnému zákonu vraj neakceptovali - Viac...

sme.sk: Kaliňák už nechce pred voľbami posielať zoznam poslancov

sme.sk: Kaliňák už nechce pred voľbami posielať zoznam poslancov

[2013-08-06] Aktivisti Juraj Smatana a Elena Pätoprstá kritizujú, že vo volebných komisiách majú sedieť len ľudia z veľkých strán.

sme.sk: Kaliňák už nechce pred voľbami posielať zoznam poslancov - Viac...

Bratislavská televízia: V centre Bratislavy pribudla letná čitáreň

Bratislavská televízia: V centre Bratislavy pribudla letná čitáreň

[2013-07-29] Počas horúcich letných dní vám príde určite vhod skryť sa do tieňa, napr. v letnej čitárni. Jedná taká pribudla z iniciatívy viceprimátora Bratislavy Jána Budaja v centre mesta a to na mieste, kde by ste to možno vôbec nečakali.

Bratislavská televízia: V centre Bratislavy pribudla letná čitáreň - Viac...

Bratislavská televízia: Letná čitáreň v priestoroch Primaciálneho paláca ponúka príjemný relax

Bratislavská televízia: Letná čitáreň v priestoroch Primaciálneho paláca ponúka príjemný relax

[2010-07-23] V mesiacoch júl a august je Bratislavčanom a návštevníkom mesta sprístupnená Letná čitáreň na nádvorí paláca Ruttkayovcov – Vrútockých, zriadená z iniciatívy viceprimátora Jána Budaja, sa nachádza medzi prechodom z Uršulínskej ulice a zadným traktom Primaciálneho paláca. V príjemnom zákutí funkčnej fontánky s originálnym fragmentom Rolandovej fontány nájdu návštevníci pokojné miesto na oddych a relaxáciu, posedia si na lavičkách či v sedacích vakoch, prečítajú pripravenú literatúru, dennú tlač a časopisy. Na jednom z múrov dokonca uvidia starobylé slnečné hodiny.

Bratislavská televízia: Letná čitáreň v priestoroch Primaciálneho paláca ponúka príjemný relax - Viac...

SME: Primaciálny palác ponúka počas prázdnin aj relax v Letnej čitárni

SME: Primaciálny palác ponúka počas prázdnin aj relax v Letnej čitárni

[2013-07-23] Letná čitáreň, zriadená z iniciatívy viceprimátora Bratislavy Jána Budaja, bude otvorená do augusta. Návštevníci si môžu prečítať knihy, dennú tlač a časopisy.

SME: Primaciálny palác ponúka počas prázdnin aj relax v Letnej čitárni - Viac...

SME: Na bratislavské PKO bude možno súťaž

SME: Na bratislavské PKO bude možno súťaž

[2013-07-21] Námestník primátora Ján Budaj navrhuje vypísať súťaž na prevádzkovateľa PKO. Ten by mal budovy reštartovať.

SME: Na bratislavské PKO bude možno súťaž - Viac...

Rádio Regina: ZELENÚ KOCKU PREDAL STAVITEĽ NESKOLAUDOVANÚ

[2013-07-16] Novostavba budovy nad podchodom na Hodžovom námestí v Bratislave stále nie je dokončená. Jej kolaudáciu pritom investor avizoval už pred pár mesiacmi. Hlavné mesto ho už vyzvalo, aby opravil chodník, ktorý poškodil pri stavebných prácach. Odpoveď spoločnosti je ale taká, že so stavbou nemá už nič spoločné.

Rádio Regina: ZELENÚ KOCKU PREDAL STAVITEĽ NESKOLAUDOVANÚ - Viac...

Bratislavská televízia: Ján Budaj a ďalší komunálni predstavitelia na tému parčíka na Belopotockého ulici

Bratislavská televízia: Ján Budaj a ďalší komunálni predstavitelia na tému parčíka na Belopotockého ulici

[2013-07-18] Osud parčíka na Belopotockého je vo hviezdach Hrdzavý plechový plot, sem-tam nejaká zeleň a schátrané územie. To je parčík, presnejšie to, čo z neho zostalo na Belopotockého ulici. Staré Mesto ho chce obnoviť. No zdá sa, že to nebude také jednoduché. Celé sa to začalo v roku 1996. Vtedajší mestskí mocipáni rozhodli, že park nahradí apartmánový dom s veľkými terasami. O rok nato vznikla občianska iniciatíva za zachovanie životného prostredia v Starom Meste."

Bratislavská televízia: Ján Budaj a ďalší komunálni predstavitelia na tému parčíka na Belopotockého ulici - Viac...

Bratislavská televízia: Bude z lesoparku prírodná rezervácia?

Bratislavská televízia: Bude z lesoparku prírodná rezervácia?

[2013-07-11] Bratislava bude mať možno čoskoro prírodnú rezerváciu. Okolie prameňov riečky Vydrice v mestských lesoch medzi Pánovou lúkou a Malým Slavínom je o krok k bližšie k vyhláseniu za chránené územie. Ochranári odovzdali primátorovi petíciu s desaťtisíc podpismi.

Bratislavská televízia: Bude z lesoparku prírodná rezervácia? - Viac...

aktualne.sk: Príde Cyril s Metodom pred parlament? Nahradiť by mohli komunistické Vítanie

[2013-07-10] Solúnski bratia alias Cyril a Metod by sa mohli vrátiť na Slovensko. A to rovno do jeho hlavného mesta. Samozrejme, nie v živej ale sochárskej podobe.

aktualne.sk: Príde Cyril s Metodom pred parlament? Nahradiť by mohli komunistické Vítanie - Viac...

Bratislavská televízia: Zmení Námestie hraničiarov názov?

Bratislavská televízia: Zmení Námestie hraničiarov názov?

[2013-07-10] Park na Námestí hraničiarov v Petržalke by sa mal pomenovať po sv. Cyrilovi a Metodovi. Ešte predtým však musí byť zrevitalizovaný. Myslí si to námestník primátora Ján Budaj, ktorý s iniciatívou na vznik parku sv. Cyrila a Metoda prišiel spolu s niekoľkými bratislavskými poslancami. A čo si o tom myslí starosta Petržalky?

Bratislavská televízia: Zmení Námestie hraničiarov názov? - Viac...

Bratislavský kuriér: Bratislava by mohla mať unikátny Evolučný park, spísali petíciu

[2013-07-01] Luraj Lukáč, Lesoochranárske zoskupenie VLK: "Veľmi ma mrzí to, čo hovoril pán primátor, pretože zbytočne straší obyvateľov, v prirodzenom lese nie sú popadané stromy, pretože o popadané stromy sa starajú huby a baktérie.“

Bratislavský kuriér: Bratislava by mohla mať unikátny Evolučný park, spísali petíciu - Viac...

SME: Vzlietali na úsvite, ničili dospelé komáre

[2013-07-07] Stav komárov v Bratislave je opäť kalamitný, postreky sú podľa dodávateľa pre ľudí neškodné. Viceprimátor Ján Budaj (Zmena zdola) odporúča postrekovať v čase, kedy kedy ľudia nie sú v uliciach a v prírode. Súčasne upozorňuje, že používaná technológia je zastaraná a neprináša zásah tam, kde sa komáre liahnu.

SME: Vzlietali na úsvite, ničili dospelé komáre - Viac...

Piešťanský denník: JUBILEUM: Výročie príchodu vierozvestcov bude možno pripomínať park

[2013-07-04] Spomienkou na 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie bude možno park na Námestí hraničiarov v bratislavskej Petržalke. Niesť by mohol meno vierozvestcov, najprv ho však treba zrevitalizovať. S touto iniciatívou prišli námestník primátora Ján Budaj (Zmena zdola - DÚ) spolu s petržalskými poslancami Elenou Pätoprstou, Ivanou Brezinskou a mestským a miestnym poslancom Petrom Hochschornerom (všetci Zmena zdola - DÚ).

Piešťanský denník: JUBILEUM: Výročie príchodu vierozvestcov bude možno pripomínať park - Viac...

teraz.sk: V Petržalke chce J. Budaj park sv. Cyrila a Metoda

[2013-07-04] Budaj prišiel s iniciatívou v spolupráci s bratislavskými poslancami Petrom Hochschornerom, Ivanou Brezinskou a Elenou Pätoprstou (všetci Zmena zdola-DÚ).

teraz.sk: V Petržalke chce J. Budaj park sv. Cyrila a Metoda - Viac...

Iniciatíva Zmeny zdola, DÚ za to aby sa bratislavské Námestie hraničiarov zrekultivovalo na Park sv. Cyrila a Metoda

Iniciatíva Zmeny zdola, DÚ za to aby sa bratislavské Námestie hraničiarov zrekultivovalo na Park sv. Cyrila a Metoda

[2013-07-04] Poslanec a námestník primátora hlavného mesta SR Bratislavy Ján Budaj v spolupráci s poslancom mestského a miestneho zastupiteľstva Petrom Hochschornerom a s poslancami miestneho zastupiteľstva MČ Petržalka Ivanou Brezinskou a Elenou Pätoprstou prichádzajú s iniciatívou na rekultiváciu zanedbaného parku na Námestí hraničiarov a navrhujú aby sa z neho stal Park sv. Cyrila a Metoda.

Iniciatíva Zmeny zdola, DÚ za to aby sa bratislavské Námestie hraničiarov zrekultivovalo na Park sv. Cyrila a Metoda - Viac...

Bratislavská televízia: Prevŕta Bratislavu ropovod?

Bratislavská televízia: Prevŕta Bratislavu ropovod?

[2013-06-28] Bratislavskí mestskí poslanci rokovali 27.júna 2013 o plánovanej výstavbe ropovodu Schwechat. Uznesením vyzvali vládu, aby od tohto trasovania upustila.

Bratislavská televízia: Prevŕta Bratislavu ropovod? - Viac...

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl