ZMENA ZDOLA, Demokratická únia Slovenska

Aktuality:
topky.sk: Policajti mali katastrofu na Kolibe zastaviť: Prizerali sa a takto to dopadlo!

topky.sk: Policajti mali katastrofu na Kolibe zastaviť: Prizerali sa a takto to dopadlo!

[2013-12-19] BRATISLAVA - Výrub stromov na bratislavskej Kolibe je podľa Jaromíra Šíbla z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia dôsledkom viacerých chýb v systéme starostlivosti o lesy a ochrane prírody i nedostatočnej legislatívy. Podľa Šíbla by bolo aspoň čiastočným riešením, ak by boli lesy na území Bratislavy vo vlastníctve štátu prevedené do majetku mesta a zverené do správy mestskej organizácie Mestské lesy Bratislavy.

topky.sk: Policajti mali katastrofu na Kolibe zastaviť: Prizerali sa a takto to dopadlo! - Viac...

teraz.sk: Kino Mladosť v Bratislave zdobia pamätné dosky a busta Jozefa Kronera

teraz.sk: Kino Mladosť v Bratislave zdobia pamätné dosky a busta Jozefa Kronera

[2013-12-18] Bratislava 18. decembra (TASR) - Bustu Jozefa Kronera a dve pamätné dosky odhalili včera (17. decembra) na fasáde bratislavského kina Mladosť na Hviezdoslavovom námestí. Busta a jedna z vápencových tabúľ má Bratislavčanom a návštevníkom hlavného mesta pripomínať herecké majstrovstvo Jozefa Kronera a jeho medzinárodný úspech. "Bol to môj sľub Zuzke Kronerovej, že busta jej otca bude aj v Bratislave. Zároveň sme chceli aj pripomenúť cenu Akadémie filmových umení Oscar, ktorú dostal za film Obchod na korze," povedala pre TASR Elena Pätoprstá, autorka bronzovej busty J. Kronera a architektonického návrhu pamätných tabúľ. Pôsobivú Kronerovu podobizeň už dizajnérka a občianska aktivistka inštalovala v Považskej Bystrici, odkiaľ rodina Kronerovcov pochádza.

teraz.sk: Kino Mladosť v Bratislave zdobia pamätné dosky a busta Jozefa Kronera - Viac...

Ján Budaj k úmrtiu ruskej disidentky Natálie Gorbanevskej

Ján Budaj k úmrtiu ruskej disidentky Natálie Gorbanevskej

[2013-12-09] 29.novembra 2013 zomrela vo veku 77 rokov ruská disidentka a poetka Natália Gorbanevská, ktorá 25.augusta 1968 so skupinou priateľov demonštrovala v Moskve proti okupácii Československa vojskami Varšavskej zmluvy.

Ján Budaj k úmrtiu ruskej disidentky Natálie Gorbanevskej - Viac...

RTVS:BRATISLAVSKÍ POSLANCI ZAMIETLI EVOLUČNÝ PARK

RTVS:BRATISLAVSKÍ POSLANCI ZAMIETLI EVOLUČNÝ PARK

2013-11-23] Bratislava sa mohla stať prvým európskym mestom, ktoré by na svojom území malo chránené lesné územie tzv. evolučný park. Petíciu za ochranu povodia rieky Vydrica podpísalo vyše 10-tisíc obyvateľov. Mesto rozhodlo inak.Bratislavský magistrát mal jedinečnú šancu vytvoriť európsky unikát. Návrh aktivistov však neprešiel. V príspevku hovoria viceprimátor Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ) a členka petičného výboru Elena Pätoprstá.

RTVS:BRATISLAVSKÍ POSLANCI ZAMIETLI EVOLUČNÝ PARK - Viac...

vas.cas.sk: Pri Bratislave môže vzniknúť európsky unikát: Zachránia zver pred poľovníkmi?

vas.cas.sk: Pri Bratislave môže vzniknúť európsky unikát: Zachránia zver pred poľovníkmi?

[2013-11-18] Aktivisti by chceli časť lesa premeniť na mestský lesopark, v ktorom by sa dalo nerušene poprechádzať popri riečke. „Chceli by sme miesto udržiavať pre ľudí, turistov, ktorí si chcú vychutnať prírodu bez umelých zásahov,“ povedal Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ), námestník primátora Bratislavy.

vas.cas.sk: Pri Bratislave môže vzniknúť európsky unikát: Zachránia zver pred poľovníkmi? - Viac...

Bratislavská televízia: Ste za predaj Kamenného námestia?

Bratislavská televízia: Ste za predaj Kamenného námestia?

[2013-11-04] Dlh mesta je síce za tri roky nižší o 30 miliónov eur - stále to nestačí. Bratislava potrebuje peniaze a jednou z možností ako naplniť kasu je predaj mestského majetku. Po kontroverznom návrhu predať budovu na Svätoplukovej mesto prichádza s ďalším nápadom- predaj Kamenného námestia. V príspevku hovorí aj viceprimátor Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ).

Bratislavská televízia: Ste za predaj Kamenného námestia? - Viac...

sme.sk: Ochranári a developeri diskutujú o Danubia Parku

sme.sk: Ochranári a developeri diskutujú o Danubia Parku

[2013-11-17] Ochranári sa s investorom Danubia Parku zatiaľ dohodli, že biotopy vodného vtáctva by pri prípadnej výstavbe Danubia parku mal kompenzovať v plnom rozsahu a nasypať dva nové ostrovy a kilometer nového prírodného brehu v zdrži Hrušov. Ochranári tvrdia, že sa zatiaľ s investorom dohodli na kompenzácii biotopov vodného vtáctva a násype nových ostrovov a nového prírodného brehu v zdrži Hrušov. Všetky záväzky pre investora však určia v procese EIA, prípadne v územnom rozhodnutí a stavebnom povolení, tvrdí podpredseda Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ) Jaromír Šíbl.

sme.sk: Ochranári a developeri diskutujú o Danubia Parku - Viac...

teraz.sk: Festival slobody sprevádzajú diskusie i pietne spomienky

teraz.sk: Festival slobody sprevádzajú diskusie i pietne spomienky

[2013-11-11] Obdobie neslobody a komunistického režimu verejnosti opäť pripomenie Festival slobody (12. - 17. 11.). Tretí ročník podujatia, ktoré už nie je len filmovou prehliadkou, pripravil pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu a spomienky na udalosti 17. novembra 1989 Ústav pamäti národa. Súčasťou festivalu sú viaceré sprievodné podujatia - diskusie, pietne spomienky, otvorenie múzea venovaného udalostiam z novembra 1989 či ďakovná bohoslužba za obete bývalého režimu. V piatok 15. novembra sa tiež bude konať v Poľskom inštitúte diskusný večer ÚPN s názvom Pád komunistického režimu na Slovensku v roku 1989, na ktorom vystúpia napríklad Ján Budaj, Ján Čarnogurský, Filip Vagač alebo Juraj Marušiak.

teraz.sk: Festival slobody sprevádzajú diskusie i pietne spomienky - Viac...

Zelení zo Zmeny zdola sa začali chystať na budúce komunálne voľby

[2013-11-17] Na pôde Zmeny zdola vznikla pri príležitosti tohtoročného 17. novembra platforma Zelení. Pôsobiť bude vo všetkých regiónoch Slovenska najmä na miestnej úrovni a získavať občanov, ktorí sa chcú angažovať v komunálnej sfére s programom ochrany prírody, životného prostredia a kvality života.

Zelení zo Zmeny zdola sa začali chystať na budúce komunálne voľby - Viac...

Ján Budaj analyzuje voľby do VÚC

[2013-11-11] Voľby do vyšších územných celkov sa uskutočnili 9.novembra 2013. Strana Zmena zdola, DÚ získala dva mandáty župných poslancov (Bratislavský samosprávny kraj - Elena Pätoprstá, Trenčiansky samosprávny kraj - Juraj Smatana).

Ján Budaj analyzuje voľby do VÚC - Viac...

Voľby do samosprávnych krajov - definitívne výsledky

Voľby do samosprávnych krajov - definitívne výsledky

[2013-11-09] Kandidáti Zmeny zdola, DÚ uspeli vo voľbách do samosprávnych krajov. Za poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja bola zvolená Elena Pätoprstá a za poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja bol zvolený Juraj Smatana, ktorý v prvom kole volieb predsedu tohto kraja získal 12,3% hlasov a umiestnil sa na treťom mieste za vedúcimi kandidátmi.

Voľby do samosprávnych krajov - definitívne výsledky - Viac...

Ako zabrániť manipulácii a falšovaniu volieb

Neoficiálny inštruktážny materiál pre členov okrskových volebných komisií vo voľbách do orgánov krajskej samosprávy – 9. november 2013. Na základe starších textov a osobných skúseností spracoval Juraj Smatana (ZMENA ZDOLA).

Ako zabrániť manipulácii a falšovaniu volieb - Viac...

Kandidáti ZMENY ZDOLA vo voľbách do VÚC, 9. novembra 2013

[2013-09-30] ZMENA ZDOLA podala kandidačné listiny v siedmich krajoch - Bratislavskom, Trenčianskom, Trnavskom, Košickom, Prešovskom a Nitrianskom. V Banskobystrickom kraji kandiduje v koalícii so Stranou zelených Slovenska. Opäť sa kandidátka ZMENY ZDOLA vyznačuje vysokým zastúpením občianskych aktivistov a nezávislých odborníkov so skúsenosťami v miestnej samospráve.

Kandidáti ZMENY ZDOLA vo voľbách do VÚC, 9. novembra 2013 - Viac...

Mgr. Andrej Kovarik (30), ochranca prírody, občiansky aktivista

Mgr. Andrej Kovarik (30), ochranca prírody, občiansky aktivista

Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja, kandiduje v Bratislave v obvode č. 6 - mestské časti Karlova Ves, Devín, Devínska Nová Ves.

Mgr. Andrej Kovarik (30), ochranca prírody, občiansky aktivista - Viac...

TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

[2013-10-31] Kandidát Zmeny zdola, DÚ na trenčianskeho župana Juraj Smatana v predvolebnej diskusii s protikandidátmi v televízii TA3 31.októbra 2013.

TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja - Viac...

TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja

TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja

[2013-11-04] Kandidát Zmeny zdola, DÚ na nitrianskeho župana Stanislav Kováč v predvolebnej diskusii s protikandidátmi v televízii TA3 4.novembra 2013.

TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja - Viac...

Ing. arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá - dizajnérka, protikorupčná aktivistka

Ing. arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá - dizajnérka, protikorupčná aktivistka

Profil kandidátky za poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja za volebný obvod Petržalka, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku - 53.

Ing. arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá - dizajnérka, protikorupčná aktivistka - Viac...

Mgr. Stanislav Kováč, (51), filmár a dokumentarista

Mgr. Stanislav Kováč, (51), filmár a dokumentarista

Profil kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý súčasne kandiduje za poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 3 - v okrese Nitra.

Mgr. Stanislav Kováč, (51), filmár a dokumentarista - Viac...

Radomír Brtáň (35), starosta obce Košeca

Radomír Brtáň (35), starosta obce Košeca

Kandidát na poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 2 - okres Ilava.

Radomír Brtáň (35), starosta obce Košeca - Viac...

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl