ZMENA ZDOLA, Demokratická únia Slovenska

Aktuality:
TERAZ.SK: Zmena zdola chce v trenčianskej župe ponúknuť alternatívu

TERAZ.SK: Zmena zdola chce v trenčianskej župe ponúknuť alternatívu

[2013-10-04] Juraj Smatana: "V súčasnosti v Trenčianskom kraji majú ľudia na výber, či budú voliť dominantnú stranu, ktorá už ovláda všetko, aj so všetkými negatívami, alebo pána Lohyňu, ktorý pri všetkej úcte k športovým výsledkom nemá skúsenosti v politickom živote. Chceme dať alternatívu, aby si mohli vybrať ľudí s odbornými i politickými skúsenosťami.“

TERAZ.SK: Zmena zdola chce v trenčianskej župe ponúknuť alternatívu - Viac...

pravda.sk: O župana v regionálnych voľbách zabojuje 66 kandidátov, pozrite si ich zoznam

pravda.sk: O župana v regionálnych voľbách zabojuje 66 kandidátov, pozrite si ich zoznam

[2013-10-01] Regionálne voľby 2013 do ôsmich samosprávnych krajov na Slovensku sa uskutočnia v sobotu 9. novembra. Oficiálne prihlášky bolo možné podať do pondelkovej (30.9.) polnoci. O post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja sa uchádza aj Juraj Smatana (Zmena zdola, DÚ).

pravda.sk: O župana v regionálnych voľbách zabojuje 66 kandidátov, pozrite si ich zoznam - Viac...

RTVS: BUDÚCA ELEKTRIČKA V BRATISLAVSKEJ PETRŽALKE PÔJDE CEZ NOVÝ MESTSKÝ PARK

[2013-10-01] Zhodli sa na tom bratislavskí poslanci. Vyhoveli tak obyvateľom hlavného mesta, ktorí spísali petíciu, aby popri električkovej trati nešla štvorprúdovka, ale len zelený pás s cyklotrasami. Dopravný systém v mestskej časti však budú lemovať obslužné cesty - určené najmä pre autobusy. V príspevku sa vyjadruje námestník primátora Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ).

RTVS: BUDÚCA ELEKTRIČKA V BRATISLAVSKEJ PETRŽALKE PÔJDE CEZ NOVÝ MESTSKÝ PARK - Viac...

www.teraz.sk: Z bratislavského PKO možno zachovajú len časť

www.teraz.sk: Z bratislavského PKO možno zachovajú len časť

[2013-09-26] Pre spoločnosť Henbury Development, ktorá je vlastníkom pozemkov pod PKO, je zachovanie celého objektu PKO neprijateľné. K téme sa vyjadruje námestník primátora Ján Budaj (Zmena zdola-DÚ).

www.teraz.sk: Z bratislavského PKO možno zachovajú len časť - Viac...

Rádio Regina: Firma na lukratívnom pozemku v centre Považskej Bystrice nič nestavala

[2013-09-24] Považská Bystrica získala späť do vlastníctva zrejme najlukratívnejší pozemok v meste- niekoľkohektárovú plochu v susedstve mestského úradu. Majiteľ sa rozhodol vrátiť parcely bezodplatne. K téme sa vyjadruje aj mestský poslanec za Zmenu zdola, DÚ Juraj Smatana.

Rádio Regina: Firma na lukratívnom pozemku v centre Považskej Bystrice nič nestavala - Viac...

Pravda: MiIan Zemko bol.....

Pravda: MiIan Zemko bol.....

[2013-09-16] Zamyslenie Jána Budaja, predsedu VPN v rokoch 1989 a 1990, k úmrtiu slovenského historika Milana Zemka, ktorý sa stal prvých slobodných voľbách podpredsedom SNR za hnutie VPN.

Pravda: MiIan Zemko bol..... - Viac...

tyzden.sk: Zuzana Kronerová zahalila prvý pamätník Kronerovcov

[2013-09-04] Herečka Zuzana Kronerova prišla dnes do Považskej Bystrice zahaliť vôbec prvý pamätník venovaný celej umeleckej rodine Kronerovcov. Na približne pätnásťkilogramovú bronzovú sochu herca Jozefa Kronera osadenú v prírodnom kameni sa vo verejnej zbierke poskladali Považskobystričania. „Dnešné stretnutie ešte nie je odhalenie, ale zahalenie sochy. Dnes sme slávnostne za pomoci pani Zuzany Kronerovej zahaľovali sochu Jozefa Kronera, pretože v piatok, keď tá socha bude slávnostne odhalená a budú tu Kronerovské trhy, pani Zuzana je na natáčaní v Prahe,“ vysvetlil stredoškolský učiteľ a miestny aktivista Juraj Smatana (Zmena zdola,DÚ). Sochu či pamätník vytvorila sochárka Elena Pätoprstá (Zmena zdola, DÚ) Považskobystričania sa ho rozhodli postaviť v parčíku na Lánoch, na Dukelskej ulici, rovno pod oknami, kde kedysi býval jeden z bratov Jozefa - Ludvik Kroner.

tyzden.sk: Zuzana Kronerová zahalila prvý pamätník Kronerovcov - Viac...

sme.sk: Zuzana Kronerová bola nadšená z pamätníka venovaného Kronerovcom

sme.sk: Zuzana Kronerová bola nadšená z pamätníka venovaného Kronerovcom

[2013-09-04] Už tento piatok odhalia na jednom z považskobystrických sídlisk pamätník venovaný rodine Kronerovcov. Dnes si prišla sochu pozrieť aj Zuzana Kronerová a viacerí jej príbuzní. Zaspomínala si pri tom na deň svojho narodenia, spoločné účinkovanie s otcom aj na svojich blízkych.Pamätník pozostáva z bronzovej busty Jozefa Kronera umiestnenej na veľkom kameni. Vznikol vďaka iniciatíve občianskeho združenia Pandora z Považskej Bystrice, ktoré sa rozhodlo pre takúto aktivitu na podnet obyvateľov a financuje ju z dobrovoľnej zbierky od ľudí. Herečka Zuzana Kronerová povedala, že z toho, k čomu sa podujali ľudia, je nadšená a dojatá.Pamätník nainštalovaný v parčíku na Lánoch pri kvetinárstve Viktória v Považskej Bystrici je dielom akademickej sochárky Eleny Pätoprstej (Zmena zdola, DÚ) z Bratislavy.

sme.sk: Zuzana Kronerová bola nadšená z pamätníka venovaného Kronerovcom - Viac...

teraz.sk: KRONEROVÁ: Najkrajším dňom Jožka Kronera bol ten, keď som sa narodila

teraz.sk: KRONEROVÁ: Najkrajším dňom Jožka Kronera bol ten, keď som sa narodila

[2013-09-04] Busta vznikla na Vysokej škole výtvarných umení, je odliata z bronzu a váži asi 15 kilogramov. " Požehnal tento rod Pán Boh a príroda veľkým talentom," spomína Zuzana Kronerová s tým, že vďaka patrí sochárke Elene Pätoprstej, ktorá dokázala dať bronzovej buste dušu a srdce.

teraz.sk: KRONEROVÁ: Najkrajším dňom Jožka Kronera bol ten, keď som sa narodila - Viac...

SME: Pamätník novembra nie je v Bratislave istý

SME: Pamätník novembra nie je v Bratislave istý

[2013-09-11] Pamätník novembra chcú stihnúť do budúcoročných osláv štvrťstoročia od revolúcie. Zatiaľ nie je jasné miesto ani podoba. Ľudia revolúcie pripravujú súťaž. Vedenie mesta hovorí o všeobecnom pamätníku. Pred dvomi rokmi podpísali známe osobnosti deklaráciu, o rok by mali odhaliť Pamätník Novembra 89 v centre Bratislavy. Dielo chceli slávnostne odovzdať 17. novembra 2014, teda na 25. výročie Nežnej revolúcie. Dodnes však nie je jasné, ako má vyzerať a ani to, kde by mal pamätník stáť. Vo výbore sú napríklad Anton Srholec, prvá tajomníčka VPN, historička a občianska aktivistka Mária Filková, prvý nominant VPN do vlády národného porozumenia Vladimír Ondruš, šéfredaktor prvých slobodných novín Verejnosť Eugen Gindl a jeden z tribúnov revolúcie a námestník bratislavského primátora Ján Budaj.

SME: Pamätník novembra nie je v Bratislave istý - Viac...

RTVS: Zmeny v územnom pláne hlavného mesta Bratislavy

RTVS: Zmeny v územnom pláne hlavného mesta Bratislavy

[2013-09-10] V pondelok 9.septembra 2013 diskutovali predstavitelia mesta Bratislava s občanmi o navrhovaných zmenách a doplnkoch k územnému plánu mesta. Medzi najvýznamnejšie patria zachovanie zelene na Kráľovej hore a zmeny súvisiace s projektom električky v Petržalke. Sporná štvorprúdovka v tomto projekte, proti ktorej vystúpili aktivisti a obyvatelia, v územnom pláne však ostáva. V príspevku sa vyjadruje poslankyňa mestskej časti Bratislava-Petržalka Elena Pätoprstá (Zmena zdola , DÚ).

RTVS: Zmeny v územnom pláne hlavného mesta Bratislavy - Viac...

SME.sk: Obete holokaustu si dnes pripomenú v Mestskom divadle

SME.sk: Obete holokaustu si dnes pripomenú v Mestskom divadle

[2013-09-09] Známe osobnosti spoločenského a kultúrneho života dnes prečítajú zoznam mien 999 ľudí deportovaných 30. marca 1942 do koncentračného tábora Sobibor v Poľsku. Ako uviedol námestník primátora Ján Budaj, mesto Bratislava poskytlo priestory v Divadle P. O. Hviezdoslava a pokrýva i náklady s tým spojené.

SME.sk: Obete holokaustu si dnes pripomenú v Mestskom divadle - Viac...

SME: Vodné dielo v BA nie je nový zámer, objavuje sa 30 rokov

SME: Vodné dielo v BA nie je nový zámer, objavuje sa 30 rokov

[2013-08-26] Vodné dielo Bratislava - Pečniansky les nie je nový zámer, v rôznych podobách sa objavuje už minimálne 30 rokov. Najskôr to malo byť vodné dielo Wolfstahl, neskôr vodné dielo Wolfstahl - Bratislava, následne bol zámer známy už len ako vodné dielo Bratislava. Agentúru SITA o tom informoval Jaromír Šíbl z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ).

SME: Vodné dielo v BA nie je nový zámer, objavuje sa 30 rokov - Viac...

Výzva Jána Budaja k solidarite so zadržanými aktivistami v Moskve

[2010-08-26] Predseda strany Zmena zdola, DÚ , viceprimátor a mestský poslanec Bratislavy Ján Budaj, vyzval premiéra SR, ministrov vlády SR, poslancov NRSR, poslancov mestského zastupiteľstva Bratislavy, náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR, rektora Univerzity Komenského, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, primátora Bratislavy, starostku MČ Bratislava - Staré Mesto, prezidentského kandidáta, predstaviteľov Ústavu pamäti národa a predsedu Konfederácie politických väzňov k solidarite so zadržanými aktivistami v Moskve. Desiatich aktivistov včera zadržali na spomienkovej akcii na okupáciu ČŠSR sovietskymi vojskami, ako aj na represálie voči Rusom, ktorí proti okupácii demonštrovali pred 45 rokmi.

Výzva Jána Budaja k solidarite so zadržanými aktivistami v Moskve - Viac...

webnoviny.sk: Vodné dielo na Dunaji by malo viacero negatívnych vplyvov

webnoviny.sk: Vodné dielo na Dunaji by malo viacero negatívnych vplyvov

[2013-08-23] Vodné dielo by spôsobilo takisto trvalé alebo periodické zatopenie prírodných biotopov, pričom rozsah závisí od veľkosti a tvaru zdrže a režimu prevádzky. V prvom rade to je fyzická likvidácia biotopov lužných lesov, mokradí a tečúcich vôd priamo v lokalite výstavby, informoval agentúru SITA Jaromír Šíbl z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ).

webnoviny.sk: Vodné dielo na Dunaji by malo viacero negatívnych vplyvov - Viac...

RTVS: SPOMIENKA NA ZAČIATOK OKUPÁCIE

RTVS: SPOMIENKA NA ZAČIATOK OKUPÁCIE

[2010-08-21] Presne pred 45. rokmi vtrhli na územie Československa vojská Varšavskej zmluvy. Invázia bola reakciou na postupnú demokratizáciu pomerov v krajine.Vojenský zásah sa neobišiel bez obetí. Ich pamiatku si dnes pripomínali na viacerých miestach. V príspevku hovorí svedok okupácie, viceprimátor Bratislavy Ján Budaj.

RTVS: SPOMIENKA NA ZAČIATOK OKUPÁCIE - Viac...

Bratislavská televízia: Majú osud PKO v rukách súdy?

Bratislavská televízia: Majú osud PKO v rukách súdy?

[2013-08-12] Osud PKO je vo hviezdach. Nikto nevie, čo s ním bude, teda okrem súdov. Tie majú na stole spisy o jednej z najznámejších káuz v Bratislave už niekoľko rokov. Jasno v tom však nemajú ani niektorí mestskí poslanci. V príspevku hovorí viceprimátor Bratislavy Ján Budaj a predseda komisie kultúry a ochrany historických pamiatok Vladimír Kubovič.

Bratislavská televízia: Majú osud PKO v rukách súdy? - Viac...

TV Markíza: Odzvoní lodenici, kde vyrástli zlaté dvojičky Hochschornerovci?

TV Markíza: Odzvoní lodenici, kde vyrástli zlaté dvojičky Hochschornerovci?

[2010-08-12] V Bratislave možno vyrastie nové vodné dielo. Také sú dlhodobé predstavy ministerstva hospodárstva ohľadom priehrady na Dunaji. Aj keď ide zatiaľ len o víziu, vlnu odporu vyvoláva už dnes. „Myslím že je to ten najhorší možný nápad, čo by sa na tomto území dalo postaviť. Toto územie má v prvom rade slúžiť na rekreáciu. Toto vodné dielo by územie prakticky zlikvidovalo v tej podobe, ako ho poznáme teraz,“ tvrdí ochranár Jaromír Šíbl.

TV Markíza: Odzvoní lodenici, kde vyrástli zlaté dvojičky Hochschornerovci? - Viac...

TV JOJ: Vodné dielo v Bratislave? Ochranári sa búria

TV JOJ: Vodné dielo v Bratislave? Ochranári sa búria

2010-08-07] Štát zrejme vybuduje v Bratislave nové vodné dielo! A to rovno medzi významným vodným zdrojom neďaleko ostrova Sihoť a mostom Lafranconi. Ochranári však už teraz krútia hlavami a tvrdia, že dôjde k likvidácii biotopov. "Od tohoto projektu už dávnejšie ustúpila Rakúska strana a to je dnes jeden z hlavných dôvodov, prečo to vodné dielo ešte nestojí," hovorí ochranca prírody Jaromír Šíbl.

TV JOJ: Vodné dielo v Bratislave? Ochranári sa búria - Viac...

SME: Plán na vodné dielo v Bratislave nahneval ekológov, vodákov aj Rakúšanov

SME: Plán na vodné dielo v Bratislave nahneval ekológov, vodákov aj Rakúšanov

[2013-08-11] Štát plánuje priehradu nad mostom Lafranconi. Už dnes vzbudzuje nesúhlas. "S istotou možno očakávať nesúhlas rakúskej strany s budovaním vodného diela čo i len na našej strane,“ myslí si ekológ Jaromír Šíbl zo združenia BROZ. Zmena vodného režimu by podľa Šíbla znamenala zánik mokradí, lužných lesov a vzácnych živočíšnych spoločenstiev najmä v okolitých chránených oblastiach Pečniansky les, Karlovoveské rameno a Sihoť.

SME: Plán na vodné dielo v Bratislave nahneval ekológov, vodákov aj Rakúšanov - Viac...

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl