ZMENA ZDOLA, Demokratická únia Slovenska

Aktuality:
Miloš Majko (44), novinár

Miloš Majko (44), novinár

Kandidát na poslanca Trnavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 2 - okres Galanta

Miloš Majko (44), novinár - Viac...

Ing. Jozef Vydra (53), novinár

Ing. Jozef Vydra (53), novinár

Profil kandidáta na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 66.

Ing. Jozef Vydra (53), novinár - Viac...

Bc. Ľuboš Homola (26), ekológ

Bc. Ľuboš Homola (26), ekológ

Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 23.

Bc. Ľuboš Homola (26), ekológ - Viac...

Dr. Alena Chudíková (64), redaktorka

Dr. Alena Chudíková (64), redaktorka

Kandidátka na poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 27.

Dr. Alena Chudíková (64), redaktorka - Viac...

PaedDr. Eva Krnáčová (59), učiteľka

PaedDr. Eva Krnáčová (59), učiteľka

Profil kandidátky na poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 38.

PaedDr. Eva Krnáčová (59), učiteľka - Viac...

RNDr. Jaromír Šíbl, PhD., (51) environmentalista

RNDr. Jaromír Šíbl, PhD., (51) environmentalista

Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 6 - mestské časti Bratislavy Karlova Ves, Devín, Devínska Nová Ves.

RNDr. Jaromír Šíbl, PhD., (51) environmentalista - Viac...

Peter Hochschorner (61), tréner

Peter Hochschorner (61), tréner

Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 22.

Peter Hochschorner (61), tréner - Viac...

teraz.sk: Rok som sedel za veci, ktoré som napísal mame, spomína Oldo Hlaváček

teraz.sk: Rok som sedel za veci, ktoré som napísal mame, spomína Oldo Hlaváček

[2013-10-25] Inštalovanie pamätných tabúľ obetiam komunizmu, akú dnes odhalili na budove bratislavskej väznice, dlhodobo podporuje Konfederácia politických väzňov Slovenska (KPVS). Na dnešnom slávnostnom odhalení pamätnej tabule sa okrem zástupcov KPVS a českej ambasády zúčastnil aj europoslanec Peter Šťastný (SDKÚ-DS), zástupca primátora Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ) a predseda Správnej rady ÚPN Ondrej Krajňák.

teraz.sk: Rok som sedel za veci, ktoré som napísal mame, spomína Oldo Hlaváček - Viac...

teraz.sk:A. SRHOLEC: Vešali politického väzňa, kričal a preklínal komunistov

teraz.sk:A. SRHOLEC: Vešali politického väzňa, kričal a preklínal komunistov

[2013-10-25] Väzni podľa neho vtedy trpeli hladom, ale aj šikanovaním 'bacharov', ktorí ich pri najmenšej zámienke posielali na samotku, alebo do korekcie. Na dnešnom slávnostnom odhalení pamätnej tabule sa okrem zástupcov KPVS a českej ambasády zúčastnil aj europoslanec Peter Šťastný (SDKÚ-DS), zástupca primátora Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ) a predseda Správnej rady ÚPN Ondrej Krajňák.

teraz.sk:A. SRHOLEC: Vešali politického väzňa, kričal a preklínal komunistov - Viac...

Bratislavská televízia: Komunálny duel: Ján Budaj vs. Oliver Kríž

Bratislavská televízia: Komunálny duel: Ján Budaj vs. Oliver Kríž

[2013-10-04] Zámer predať sídlo pohrebníctva Marianum poriadne rozhádal bratislavských poslancov. Niektorí v rýchlom nočnom schvaľovaní videli iné záujmy. Čo si o tom myslia moji dnešní hostia, námestník primátora Ján Budaj zo Zmeny zdola, Demokratickej únie a Oliver Kríž z Platformy zelených a nezávislých poslancov.

Bratislavská televízia: Komunálny duel: Ján Budaj vs. Oliver Kríž - Viac...

SME: Rokovanie o vyhlásení časti lesoparku za rezerváciu odložili

[2013-10-24] Časť územia bratislavských mestských lesov pri povodí rieky Vydrica by sa mohla stať prírodnou rezerváciou s najvyšším, piatym stupňom ochrany. Materiál na rokovanie zastupiteľstva predložil námestník primátora Ján Budaj (Zmena zdola-DÚ). "Bratislava by mohla občanom a návštevníkom ponúknuť zážitok nie z technického a umelého lesa, aký je tam teraz, ale z autentického lesa, ktorý postupne dorastie drevinami a kroviskami, ktoré tam boli pôvodne," myslí si.

SME: Rokovanie o vyhlásení časti lesoparku za rezerváciu odložili - Viac...

Bratislavská televízia: Čo, alebo kto bráni vyhláseniu rezervácie v mestských lesoch?

Bratislavská televízia: Čo, alebo kto bráni vyhláseniu rezervácie v mestských lesoch?

[2013-10-17] STOP! ťaženiu dreva v mestských lesoch. Vyhlasujú ochranári zo združení Vlk a BROZ. Na čele s Jánom Budajom (Zmena zdola, DÚ) chcú, aby lesníci prestali na tomto území zasahovať. Žiadajú vyhlásenie prvého Evolučného parku Bratislava na zhruba 480 hektároch mestských lesov.

Bratislavská televízia: Čo, alebo kto bráni vyhláseniu rezervácie v mestských lesoch? - Viac...

Bratislavská televízia: Poslanci o vyhlásení Evolučného parku nerokovali

Bratislavská televízia: Poslanci o vyhlásení Evolučného parku nerokovali

[2013-10-24] Poslanci mali dnes na zasadnutí mestského parlamentu rozhodnúť o vyhlásení bezzásahového územia alebo rezervácie v Mestských lesoch. Primátor Milan Ftáčnik však materiál z rokovania napokon stiahol, chce ho nechať dopracovať. V príspevku hovorí aj viceprimátor Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ).

Bratislavská televízia: Poslanci o vyhlásení Evolučného parku nerokovali - Viac...

Rádio Regina: BRATISLAVA CHCE ZÍSKAŤ ŠTÁTNE LESY, MINISTERSTVO NESÚHLASÍ

Rádio Regina: BRATISLAVA CHCE ZÍSKAŤ ŠTÁTNE LESY, MINISTERSTVO NESÚHLASÍ

[2013-10-18] Hlavné mesto chce získať niektoré lesy na svojom území, ktoré sú vo vlastníctve štátu. S iniciatívou prišiel námestník primátora Bratislavy Ján BUDAJ. Podľa neho sa k týmto lesom štát správa macošsky. Rezort pôdohospodárstva, pod ktorý lesy patria ale tvrdí, že prevod týchto pozemkov na mesto zákony neumožňujú. Podľa neho by si Bratislava mohla len lesy prenajať. Avšak za komerčné ceny.

Rádio Regina: BRATISLAVA CHCE ZÍSKAŤ ŠTÁTNE LESY, MINISTERSTVO NESÚHLASÍ - Viac...

SME: Volebná komisia NSK zaregistrovala všetkých kandidátov

[2013-10-09] Volebná komisia Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) zaregistrovala všetkých kandidátov na predsedu kraja aj na poslancov. Za Zmenu zdola, DÚ na nitrianskeho župana kandiduje dokumentarista Stanislav Kováč.

SME: Volebná komisia NSK zaregistrovala všetkých kandidátov - Viac...

Bratislavská TV: Padne petícia na úrodnú pôdu?

Bratislavská TV: Padne petícia na úrodnú pôdu?

[2013-10-15] Časť mestských lesov bude možno predsa len vyhlásená za prírodnú rezerváciu. Ochranári a aktivisti by tak po 8 rokoch mohli docieliť svoje. Petíciu za rezerváciu podpísalo desaťtisíc ľudí a k téme sa vyjadria koncom októbra ja poslanci mesta. Informovali o tom na TK v Bratislave 11.októbra 2013 viceprimátor Bratislavy Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ) a Jaromír Šíbl, podpredseda BROZ.

Bratislavská TV: Padne petícia na úrodnú pôdu? - Viac...

STV1: OCHRANÁRI CHCÚ Z VYDRICE PRÍRODNÚ REZERVÁCIU

STV1: OCHRANÁRI CHCÚ Z VYDRICE PRÍRODNÚ REZERVÁCIU

[2013-10-11] Z časti bratislavských mestských lesov sa môže stať prírodná rezervácia. Znamenalo by to prísnejšiu ochranu pred ťažbou dreva, výstavbou či poľovníctvom. Bratislavské regionálne ochranárske združenie navrhlo vyhlásiť za prírodnú rezerváciu lokalitu prameňa Vydrice. Ide o časť mestských lesov smerom na Raču v rozsahu 480 hektárov. Ochranárske združenie tvrdí, že ide o lesy osobitného určenia, ktoré majú slúžiť na rekreáciu a ochranu prírody.

STV1: OCHRANÁRI CHCÚ Z VYDRICE PRÍRODNÚ REZERVÁCIU - Viac...

teraz.sk: Aktivisti stále bojujú za vyhlásenie časti lesoparku za rezerváciu

teraz.sk: Aktivisti stále bojujú za vyhlásenie časti lesoparku za rezerváciu

[2013-10-11] Na časti územia bratislavských mestských lesov pri povodí rieky Vydrica by mala byť vytvorená prírodná rezervácia s piatym stupňom ochrany alebo bezzásahový les. Už niekoľko rokov za to bojujú ochranári a materiál by mali tento mesiac na zasadnutie mestského zastupiteľstva dostať už aj bratislavskí poslanci. Proti vyhláseniu rezervácie však stoja Mestské lesy v Bratislave. Informovali na tom na TK 11.októbra 2013 v Bratislave viceprimátor Bratislavy za Zmenu zdola, DÚ Ján Budaj a podpredseda BROZ Jaromír Šíbl.

teraz.sk: Aktivisti stále bojujú za vyhlásenie časti lesoparku za rezerváciu - Viac...

Tlačová správa k rezervácii Pramene Vydrice z 11.10.2013

Tlačová správa k rezervácii Pramene Vydrice z 11.10.2013

[2013-10-11] Strana Zmena zdola, Demokratická únia, podporuje snahy ochrancov prírody o vyhlásenie rezervácie s 5.stupňom ochrany v povodí riečky Vydrica medzi Panovou lúkou a Malým Slavínom v Bratislave. Informovali o tom novinárov 11.októbra 2013 jej predseda a viceprimátor Bratislavy Ján Budaj a Jaromír Šíbl, podpredseda Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia. Zmena zdola, DÚ sa takisto bude snažiť pôsobiť, aby sa do vlastníctva mesta Bratislavy dostali lesné územia v katastri Bratislavy, vlastnené štátom a spravované podnikom Lesy SR, š.p.

Tlačová správa k rezervácii Pramene Vydrice z 11.10.2013 - Viac...

sme.sk: Z bratislavskej Vydrice môže byť mestská rezervácia

sme.sk: Z bratislavskej Vydrice môže byť mestská rezervácia

2013-10-11] V mestských lesoch možno vyhlásia rezerváciu s piatym stupňom ochrany, teda bez rúbania stromov. „Bratislava by potom ľuďom mohla ponúknuť zážitok nie z technického lesa, aký je tam dnes, ale z autentického lesa s rastlinami a živočíchmi, ktoré pôvodne v tomto lese boli,“ hovorí zástupca primátora Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ).

sme.sk: Z bratislavskej Vydrice môže byť mestská rezervácia - Viac...

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl