Blogy kandidátov

TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja
[2013-10-31] Kandidát Zmeny zdola, DÚ na trenčianskeho župana Juraj Smatana v predvolebnej diskusii s protikandidátmi v televízii TA3 31.októbra 2013.
TA3: Predvolebná diskusia kandidátov na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja
[2013-11-04] Kandidát Zmeny zdola, DÚ na nitrianskeho župana Stanislav Kováč v predvolebnej diskusii s protikandidátmi v televízii TA3 4.novembra 2013.
Ing. arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá - dizajnérka, protikorupčná aktivistka
Profil kandidátky za poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja za volebný obvod Petržalka, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku - 53.
Mgr. Stanislav Kováč, (51), filmár a dokumentarista
Profil kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý súčasne kandiduje za poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 3 - v okrese Nitra.
Miloš Majko (44), novinár
Kandidát na poslanca Trnavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 2 - okres Galanta
Ing. Róbert Oružinský (38), lesník, učiteľ a ochranca prírody
Kandidát na poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 3 - okres Myjava.
Radomír Brtáň (35), starosta obce Košeca
Kandidát na poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 2 - okres Ilava.
Peter Hochschorner (61), tréner
Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 22.
Ing. Jozef Vydra (53), novinár
Profil kandidáta na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 66.
Bc. Ľuboš Homola (26), ekológ
Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 23.
Dr. Alena Chudíková (64), redaktorka
Kandidátka na poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 27.
PaedDr. Eva Krnáčová (59), učiteľka
Profil kandidátky na poslankyňu Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce. Číslo na volebnom lístku 38.
Mgr. Andrej Kovarik (30), ochranca prírody, občiansky aktivista
Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja, kandiduje v Bratislave v obvode č. 6 - mestské časti Karlova Ves, Devín, Devínska Nová Ves.
RNDr. Jaromír Šíbl, PhD., (51) environmentalista
Kandidát na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja vo volebnom obvode č. 6 - mestské časti Bratislavy Karlova Ves, Devín, Devínska Nová Ves.
Zneužil Fico učiteľov?
[2011-09-14] Nemám pocit, že by učiteľov v rokovaniach mali zastupovať ľudia, ktorí sami neučia, a mlčali, keď bolo treba najviac kričať. Zlyhali vtedy, keď sa vytváral dlh, ktorý nás v súčasnosti tlačí k zemi.
Juraj Smatana: Učitelia zvíťazia, keď pochopia vlastnú moc.
[2012-11-29] Učitelia zvíťazia, keď pochopia vlastnú moc. Dostali sme sa do situácie, že vedenie starých školských odborov (OZPSAV) vyhlásilo štrajk na absolútne nevhodné obdobie a s príliš nízkymi požiadavkami. A keď sa napriek tomu školský kolos rozhýbal, odborárski predáci „prerušili" štrajk ešte pred začatím vyjednávania s vládou. Keby ich vláda priamo skorumpovala alebo zastrašila, nekonali by inak.
Posledná bitka o slovenskú prírodu začala...
Absurdnosť trestného oznámenia na dvoch ex-ministrov životného prostredia kvôli ich údajnej nečinnosti v kauze ťažby dreva v Tatranskom národnom parku by mohla byť úsmevná, keby sa za tým neskrývalo niečo vážnejšie.
Už od vás vaša škola pýtala mydlo a toaletný papier?
Štát, v ktorom žijeme, nedokáže zabezpečiť pre žiakov základných škôl bezplatné vzdelávanie, a to aj napriek tomu, že daňové a odvodové zaťaženie občanov v posledných rokoch neustále narastá.
Tak ako, bratia Slováci ?
Nik na svete by ma kedysi nepresvedčil, že v roku 2010 budem Jánovi Kulichovi venovať akúkoľvek pozornosť (v dobrom či zlom). Už pred revolúciou mi pripadal starý, aj v tej perestrojkovej dobe bol zabudnutým pohrobkom normalizácie, zaujímavým už iba ak študijne.
Ján Budaj: Voľby 2010 - bez väčšiny?
Takto komentoval Ján Budaj situáciu tesne po voľbách 2010.

Zmena zdola

Prečo ZMENA ZDOLA?

null

 

Prečo ZMENA ZDOLA

Pokusy ozdraviť politiku zhora boli dosiaľ neúspešné, ako to nedávno dokázal napríklad príbeh premiérky Ivety Radičovej. Ani najvyššia pozícia vo vláde ju neubránila pred tlakmi a nepriateľstvom takzvaných straníckych pozadí , ktorým prekážal jej dôraz na transparentnosť a jej boj s politickou korupciou. Prvá vláda, ktorá po čase vzbudila v občanoch nádej na zmenu, padla. Predčasné voľby priniesli len ďalšie posilnenie partokracie. Zmena je teraz už iba na občanoch, môže prísť už len od nich, zdola.

 


 

Sledujte aktuality na Facebooku:

 

stránka Zmeny zdola: http://www.facebook.com/zmenazdola

stránka Jána Budaja: http://www.facebook.com/jan.budaj.96

stránka Juraja Smatanu: http://www.facebook.com/smatana

stránka Eleny Pätoprstej: http://www.facebook.com/elena.patoprsta

stránka Jaromíra Šíbla: http://www.facebook.com/jaromir.sibl